Koniec czekania

To czekanie na wyjazd było wykańczające jeszcze dwa tygodnie i mocno bym się zaczął zastanawiać nad wylotem. A teraz siedzimy na lotnisku w Warszawie i czekamy na samolot. Przed nami parę dni podróży do Ziemi Ognistej – oby bagaż dotarł razem z nami i do tego kompletny.  Nie mogło się obyć bez przejściowych trudności . Nadawanie nad wymiarowego bagażu ( rowerów ) okazało się logistycznym wyzwaniem dla Lotniska Chopina . Otóż maksymalna szerokość jaką może obsługiwać lotnisko jest poniżej 1m . Przedmioty szersze   nie wchodzą do rentgena i nie mogą być odprawione. Prawie półgodzinna walka przy maszynie przyniosła sukces i rowery bez wypakowywania pojechały dalej.

Comments on: "Koniec czekania" (6)

  1. Czekanie to Wam się dopiero zaczyna. A swoją drogą to ładne lądowanie w IST.

  2. Tylko o zdjęciach nie zapominajcie 😉

  3. Informacja o problemach logistycznych lotniska im. Chopina trochę nas zaskoczyła. Tylko jeden raz lecieliśmy samolotem z rowerami, ale obyło się to bez przygód. Na lotnisku w Neapolu zaproszono nas do pokoju obok zwykłych bramek, w którym strażnik uchylił pudło, po czym je zamknął i odesłał na taśmociągu do większego skanera. Po kilku minutach dostaliśmy informację, że wszystko ok i że nasze rowery są pakowane do samolotu.

    • W Buenos musiałem rowery rozbierać na części

    • Jak się później okazało to na lotnisku w W-wie było spokojnie. W Buenos Aires chcieli nam rowery przerzucić na cargo. Na nasze szczęście trafił nam się bardzo miły pracownik, który przekonał kolegę, że można rowery rozkręcić i prześwietlić. Nawet pomagał je składać. Zarówno w Buenos jak i W Ushuaia sprawdzali czy rowery nie są nowe. My mamy rowery pomazane farbą i naklejkami więc nie musieliśmy płacić cła.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: