No to się rozpuściliśmy

Tak nam się spodobała jazda autobusem, że do Buenos Aires postanawiamy pojechać busem. Wcześniej wspominałem, że nie jestem ortodoksem rowerowym, a jazda rowerem ma być przyjemnością . A tak na poważnie to nic ciekawego na tej trasie ma nie być poza pustynią przez ponad połowę trasy . A i ekonomicznie jest bardziej uzasadnione, bo za pokonanie trasy ponad 1000 km zapłaciliśmy 240 zł –a rowerami jechali byśmy prawie 20 dni.

Bus: były do wyboru dwie klasy con cama i sin cama . Oczywiście byłoby za prosto gdyby obyło się bez zamieszania z kupowaniem biletów . Na dworcu dwie pierwsze firmy odmówiły zabrania rowerów . Dopiero mały przewoźnik El Condor zgodził się zabrać nas i rowery. Co prawda biletów nie mogliśmy kupić z wyprzedzeniem , bo nie wiadomo było czy będzie miejsce w ładowni autobusu, ale…tego dnia odjeżdżają trzy autobusy.: o 16, 18, 21.30

I Tak stawiamy się o godzinie 14.00  na dworcu licząc, że ktoś nas weźmie na pokład . Pierwszy autobus odjeżdża o 16. Atakujemy kasę el Condora- krótka rozmowa i  kobieta zgadza się na zabranie rowerów, ale cenę za przewóz rowerów mamy ustalić z oddzielną osobą .Pozostaje już tylko jedna niewiadoma i pojedziemy. Bagażowym okazuje się starszy, bardzo fajny gość, żąda całkiem przyzwoitej ceny za załadunek rowerów- hura jedziemy. No i jeszcze jeden ważny szczegół autobus o 16  jest con cama. . W środku wygląda jak w samolocie biznes klasa. Na całej szerokości mieszczą się zaledwie trzy fotele : szerokie, rozkładane z podnóżkiem. Autobus w pełni klimatyzowany z telewizją. W  trakcie przejazdu jest postój na posiłek w restauracji i śniadanie rano-wliczone w cenę biletu.  Kawa pod dostatkiem przez cały czas podróży. Za oknem przez połowę drogi pustynia, więc niczego  nie tracimy jadąc autobusem. Podróż 21 godzinna mija całkiem szybko i przed południem jesteśmy w Buenos Aires.

Comments on: "No to się rozpuściliśmy" (1)

  1. Zbieramy informacje ,w takich warunkach my też możemy zwiedzać Amerykę Południową.Ciekawe czy takie możliwości będą na całym kontynencie .Jako Podróżnicy wyposażeni w empatię spotykacie ludzi bardzo życzliwych i będzie tak dalej.Uczeni z odległej galaktyki udowodnili ,że to sprawa genów.Pewnie mieli rację.Temat będę drążyć.Serdecznie pozdrawiamy !!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: