Już wiele razy o tym pisaliśmy, ale lubię się powtarzać. Argentyna i Chile to kraje gdzie ludzie bez przerwy się do siebie uśmiechają. A już na pewno uśmiechają się do turystów. Tacy jak my, już po pierwszym miesiącu podróży mają twarze wykrzywione w kształcie bananka (położonego do góry).

Zawsze z czułością i dużą sympatią wspominamy spotkane po drodze policjantki, policjantów, strażaków, celniczki, celników i ogólnie służby mundurowe.

Jadąc dzisiaj jeden z nich rozbawił mnie do łez. Już z daleka widzę jadący motor z niebieskim kogutem. Policjant jedzie na akcję, ale mijając mnie miał czas, żeby do mnie przyjaźnie pomachać. 

Parę tygodni temu jak zwykle rozbiliśmy namiot na poboczu drogi.  Podjeżdża wóz policyjny. Ocho będą kłopoty.  Wysiada trzech Panów. Dobry wieczór, skąd jesteście, dokąd jedziecie? Fajne rowery, czy czegoś nie potrzebujecie? …Inny świat.

Normą jest, że na końcu miejscowości stoją patrole policji. Zawsze gdy ich mijamy uśmiechają się i krzyczą dzień dobry..

Wchodząc w  góry koło Acongacua spytaliśmy się policjanta gdzie tu można kupić coś do jedzenia. Skierował nas do… kucharza w swojej jednostce.

Celniczki przeglądają nasze bagaże tak, żeby czegoś nie znaleźć,  a celnicy wchodzą w dyskusję na  temat podróży lub rowerów..

Dziwny to świat. Policjanci są tu naprawdę pozytywnie nastawieni do ludzi .

Reklamy

Comments on: "Piękne policjantki i przystojni policjanci" (5)

 1. Marek Szczepaniak said:

  Witajcie,

  Do mnie również uśmiechał się policjant wypisując mi ostatnio mandat.

  A ja także się do niego uśmiechnąłem. Dostałem zamiast 200 zł i 6 pkt 100 zł mandatu i tylko 4 punkty.

  Nie jest tak żle.

  Faktem jest, że na wyjazdach z miasta, nie kiwają mi ręką (a jak kiwają to muszę się zatrzymywać – nie pamiętam, jak tam z uśmiechem).

  A my wróciliśmy z dwutygodniowego pobytu na nartach (tydzień w Kutzbuhel i tydzień w Zillertalu. Mieliśmy cudowna pogodę – tylko półtora dnia deszczu, śniegu i mgieł.

  Ale to nie to co Wy.

  Trzymajcie się Pozdrawiamy.

  Marek Szczepaniak tel. 0048 61 8221 975, mobile +48 602 321 146, mszczepaniak@macro.net.pl

 2. A jednak życzliwość ,jak zawsze ,pomaga pozytywnie naładować akumulatory a uśmiech zawsze ociepla klimat,czego zabrakło w „Krakow” Pozdrawiamy!!

 3. Eh, super sielankowa historia… szkoda, że u nas tak nie ma. u nas to albo męczą kontrolami drogowymi (http://www.eporady24.pl/czy_sa_podstawy_do_wniesienia_skargi_na_policjanta_ktory_uporczywie_przedluzal_kontrole_drogowa,pytania,8,31,3662.html), albo udają, że nie widzą … może kiedyś nastaną lepsze czasy 😛

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: