Polak za granicą cz. II

Ach co tu dużo pisać . Może Ci, którzy są szczególnie twardzi pamiętają wpis z początku naszej podróży . Pewnie poza mną nikt nie wie co się wtedy wydarzyło. Dla przypomnienia .: po wylądowaniu w Ushuaia  , i przejechaniu paru metrów z bagażem , postanawiamy wysłać nasze nadwyżki do Mendozy.  Wybieram w internecie trzy hostele . Pierwsza rozmowa jest porażką , dziewucha w ząb po angielsku, ja prawie nic po hiszpańsku. W połowie rozmowy daję za wygrana i dzwonię do drugiego nominowanego hostelu . Daję radę wysupłać ze dwa zdania jak słyszę w słuchawce : “czy przypadkiem nie mówię po polsku?” . Co za zaskoczenie tam gdzieś  po drugiej stronie słyszę polski język . Rozmowa nie była zbyt długa, bo prawie cały czas uzyskiwałem odpowiedzi na tak . To było jak wygrana w totka . Jeden los na chybił trafił i jest. Fakt faktem wysyłaliśmy paczkę z pewnym lękiem w końcu miała u kogoś przeczekać parę miesięcy ,  no ale o jechaniu z tymi  tobołami nie było mowy .

Miesiące mijały, a my nieuchronnie zbliżaliśmy się do naszej przesyłki.Grażynę tradycyjnie prześladowały czarne wizje , a mnie jakoś było obojętnie .

No  i jest ten dzień , ranek w Mendozie wysiadamy z autobusu i lecimy do hostelu.

A nie będę się rozwlekał na temat tej znajomości .  Nie wiem czemu , czy to kwestia góralki z pod Żywca, czy mieliśmy szczęście,  ale  Pani Ania ( piszę Pani tylko przez szacunek, bo po imieniu byliśmy po 10 min ) okazała się wspaniałą osobą .

Oby każdemu kto jest ,  będzie w podróży choć cząstka takiego rodaka była dana do spotkania.

Reklamy

Comments on: "Polak za granicą cz. II" (1)

  1. Pozdrawiamy Panią Anię . Posiada prawdziwą polską duszę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: